тел. 044-2440808, тел.-факс 044-2440780
Мапа сайту    Завантаження

22.06.2017

Міжнародна конференція
«Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні»

Про конференцію

Про конференцію

Про конференцію

21 червня 2017 року в рамках міжнародної конференції, організованої проектом ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» та Офісом підтримки реформ Мінагрополітики в науково-дослідному інституті «Украгропромпродуктивність» відбулося фахове обговорення питань щодо удосконалення державної підтримки сільськогосподарських виробників, їх структуризації та комерціалізації, організації належного інформаційно-аналітичного забезпечення процесу розробки, прийняття та формування політичних рішень, визначення можливостей та передумов посилення державної підтримки мікро- та малих виробників на базі.

В обговоренні взяли участь фахівці Міністерства сільського господарства України, Посольства Франції в Україні, провідної інформаційно-аналітичної агенції ФрансАгріМер, вітчизняних наукових закладів, представників регіональних інституцій.

Предметом дискусій були три основні блоки питань.

  • Перший – методологія та нормативна база з типологізації, класифікації, групування та категоризації сільськогосподарських виробників.
  • Другий – удосконалення економічного аналізу з метою розробки та впровадження нових державних програм підтримки виробників з досвіду країн ЄС та США.
  • Третій – організації репрезентативного та достовірного моніторингу ефективності та результативності державних програм, політичних рішень.

Учасники заходу наголосили на необхідності запровадження економічної класифікації виробників в доповнення до групування за організаційно-правовими формами у сільському господарстві (ОСГ, фермери, сімейні ферми, ФОП, кооперативи, ТОВ, агрофірми тощо). Водночас з позиції державної підтримки є необхідність встановлення додаткових критеріїв, відповідність яким дозволятиме претендувати на державну підтримку.

Активна дискусія відбулася щодо обґрунтованості максимального рівня бюджетної дотації з розрахунку на одного сільськогосподарського виробника, який зафіксовано на рівні 150 млн грн (або близько 5 млн євро). Аналіз бюджетних виплат аграріям в ЄС показує, що допомогу понад 500 тис. євро, наприклад в Польщі, Франції, Румунії, Італії, Іспанії отримують від 65 до 99 виробників, а середній розмір виплати одному реципієнту становить близько 1 млн євро.

Окремо порушувались питання бюджетних виплат виробникам цукру, овочів та фруктів у Франції, а також контролю дотримання виробничих квот.Переглянути матеріали конференції Сільськогосподарська статистика та економічна інформація
 
Проблеми типологізації сільскогосподарських віробників в контексті нової пардігми державної підтримки АПКАнонси
Готується до друку черговий номер Науково-практичного збірника "ПРОДУКТИВНІСТЬ АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА"
Корисні посилання