тел. 044-2440808, тел.-факс 044-2440780
Мапа сайту    Завантаження

27.10.2017

Науково-практична конференція "Сучасні тенденції та перспективи розвитку малих форм господарювання на селі в контексті реформування системи державної підтримки АПК"


 

Протягом 2017 року запроваджено низку суттєвих новацій у сфері державної підтримки АПК шляхом внесення змін до діючих програм та імплементації нових механізмів підтримки, зокрема часткової компенсації вартості техніки та бюджетної дотації для розвитку. Водночаснаразірозробляються нові інструменти підтримки малих форм господарювання, які ймовірно почнуть діяти з 2018 року. Зазначеним питанням була присвячена науково-практична конференція «Сучасні тенденції та перспективи розвитку малих форм господарювання на селі в контексті реформування системи державної підтримки АПК», організована 19-20 жовтня 2017 року Українським науково-дослідним інститутом продуктивності агропромислового комплексу за участі Українського державного фондупідтримки фермерських господарств

Директор

та проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».Конференція відбулася на базі Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» - Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства. Участь у заході прийняли представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Українського державного фондупідтримки фермерських господарств, Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики, наукових установ, галузевих асоціацій, сільськогосподарські виробники та кооперативи Херсонської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей (загалом понад 90 учасників).

У виступі, присвяченому відкриттю науково-практичної конференції, заступник генерального директора з наукової роботи НДІ «Украгропромпродуктивність» О.Митченок підкреслив необхідністьреформування системи державної підтримки сільгоспвиробників за участі громадянського суспільства, науковців, виробників з метою досягнення прозорості та ефективності використання бюджетних коштів. Це стане запорукою нарощування міжнародної технічної та фінансової підтримки міжнародних донорів для України, про що свідчить досвід зокрема Молдови та Грузії, обсяг безповоротної технічної допомоги яким з розрахунку на душу населення у десятки разів перевищує сьогоднішній рівень України. Суттєві перспективи Україна отримує також з урахуванням бюджету країн ЄС до 2020 року, в якому обсяг фінансування проектів технічної підтримки та міжнародних проектів передбачений на рівні 51,4 млрд євро, з яких через інструменти Європейського добросусідства передбачається виділити 15,4 млрд євро (у т.ч. для Грузії – 746млн євро, Молдови – 746 млн євро, Вірменії – 308 млн євро), фінансування проектів у сфері продовольчої безпеки та сталого розвитку сільського господарства – 1,4 млрд євро, у сфері зміни клімату та навколишнього природного середовища – 1,3 млрд євро.

  

Заступник директора з наукової роботи Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» - Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарстваНеоніла Кудрикпоінформувала про стан та перспективи селекційної роботи, а також про необхідність розширення спеціалізованих державних програм, спрямованих на підтримку наукової діяльності у сфері селекції та програм державного співфінансування придбання молодняка та вітчизняних видів високопродуктивних порід худоби.

Віктор Гавриленко, директор біосферного заповідника Асканія Нова, загострив увагу учасників на особливості господарської діяльності поблизу біосферних заповідників, а також про екологічні вимоги сьогодення щодо сталого розвитку сільського господарства та невиснажливого ведення виробництва.

Андрій Неделько, заступник директора департаменту АПР Херсонської ОДА окреслив особливості регіональних програм підтримки агропромислового комплексу та сільських територій в Херсонській області та ефективність впровадження загальнодержавних програм на регіональному рівні.Івченко.

Тетяна Шарко, головний спеціаліст Міністерства аграрної політики та продовольства України, у своєму виступі сфокусувала увагу учасників на особливостях державної політики в контексті підтримки малих виробників сільськогосподарської продукції, у тому числі з урахуванням суттєвого збільшення бюджетного фінансування за програмами прямої підтримки виробників у 2018 році.Генеральний директорУкраїнського державного фондупідтримки фермерських господарствОлександр Покришка поінформував присутніх про державні програми підтримки фермерських господарств, що вже реалізуються, а також про перспективи запровадження нових програм підтримки, зміцнення інституційної спроможності Українського державного фондупідтримки фермерських господарств. В дискусії щодо напрямів удосконалення системи державної підтримки АПК прийняли активну участь керівники фермерських господарств, регіональних філійУкраїнського державного фондупідтримки фермерських господарств, наукових установ.

Зокрема, Андрій Минка, заступник директора Інституту водних проблем та меліорації НААНУ, наголосив на необхідності розвитку державних програм стимулювання меліоративних систем в Україні.

 Керівники фермерських господарств Дніпропетровської та Херсонської областей наголосили на ефективності місцевих програм забезпечення харчуванням школярів та дошкільних закладів і акцентували увагу на необхідності передбачення на загальнодержавному рівні спеціалізованих програм підтримки місцевих виробників для забезпечення шкільних та дошкільних закладів продовольчими товарами. Окрім того, виробники запропонували передбачити збільшення державної підтримки за програмою здешевлення вартості кредитних ресурсів.

 У заключному виступі Олександр Митченок презентував напрацювання науковців та експертів до проекту закону щодо стимулювання розвитку агропромислового комплексу України.

 Протягом 20 жовтня учасники конференції обговорили питання удосконалення порядку виділення бюджетної дотації для розвитку та спеціалізованих програм підтримки меліорації, а також системи оподаткування та розвитку державних підприємств.

 


  
Файл для завантаженя Microsoft PowerPoint Сучасні тенденції та перспективи розвитку малих форм господарювання на селі в контексті реформування системи державної підтримки АПКАнонси
Готується до друку черговий номер Науково-практичного збірника "ПРОДУКТИВНІСТЬ АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА"
Корисні посилання